
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 pF |
| Voltage Rating (DC) | 15 V |
| Length | 1.15 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 1 µA |
| Packaging | Reel |
| Depth | 600 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Working Voltage | 15 V |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Element Configuration | Single |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Clamping Voltage | 66 V |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09552
Ext.Price$0.09552
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09552 | $0.09552 |
| 10 | $0.08528 | $0.85280 |
| 50 | $0.07613 | $3.80650 |
| 100 | $0.06750 | $6.75000 |
| 500 | $0.05985 | $29.92500 |
| 1000 | $0.05694 | $56.94000 |
| 3000 | $0.05418 | $162.54000 |
| 5000 | $0.05155 | $257.75000 |
